Niečo o nás (intro)

KTO SME?
Typické mestské typy, best friends forever, spriaznené duše a robotnícka trieda. Na chlebík si zarábame rekonštrukciami interiérov, čo nás už pomerne dosť dlho nielen živí, ale aj baví. Jedného dňa sme zistili, že by nebolo až tak veľmi odveci mať aj iné záujmy okrem workoholizmu a niekedy v tom období sme sa spontánne vybrali na poznávací zájazd do Budapešti. Domov sme sa vrátili s novým hobby, ktoré sa samovoľne rozvíja do dokonalosti.
Je pozoruhodné, že si ešte nelezieme na nervy, aj keď denne trávime spolu veľa času, a to už niekoľko rokov. Práve naopak – neustále sa utvrdzujeme v tom, že studnica neprebraných tém je nevyčerpateľná. Nikdy sa nenudíme.

Osoby a obsadenie:
Zuzana Havašiová – archivátor a zapisovateľ, čo pravdepodobne súvisí s funkciou kronikárky ešte z čias základnej školy a deformácia pretrváva dodnes
Daniel Heriban – pre potreby tohto blogu diktátor

PREČO PÍŠETE TENTO BLOG ?
1.) Aby sme mohli našim maminkám vizuálno-autenticky zreprodukovať, kde sme boli a čo sme videli. Naše mamičky sú totiž moderné a vedia pracovať s počítačom i smartphonom.
2.) Aby sme známych, aj neznámych inšpirovali vybrať sa na pekné miesta.
3.) Aby sme ostatným účastníkom z challenge 7 kopcov 3 jazerá mohli pozdieľať náš priebeh zdolania cieľa, pretože na Facebooku je malé okienko na veľa zážitkov.

ČO JE TO CHALLENGE 7 KOPCOV 3 JAZERÁ?
Je to výzva Restartnisa.sk kde treba v priebehu roka zdolať 7 kopcov a 3 jazerá, ktoré sú dané. Prihlásili sme sa na ročník 2018 akože sranda. Ale stalo sa to, že z absolútnych nešportovcov, ktorí boli naposledy na túre v škole prírode, sa stali vášniví turisti. Za čo patrí naša vďaka orgnizátorom, pretože challenge nás vďaka zaujímavýcm cieľom vytiahla z bratislavskej kaviarničky do hôr. Dokonca sa môžeme pýšiť trofejou za ocenenie Skokan roka 2018.
Pokračujeme ďalej a tešíme sa, že spoznáme ďalšie neprebádané miesta.

HLADNÍ VLCI…?
Sme hladní ako vlci po nových zážitkoch (okrem toho, že sme večne hladní tak normálne, rozumej teba je lacnejšie šatiť ako živiť).

Denná rutina. V hlavnej úlohe steny a sadrokartón.
Začiatky našich outdoorových útekov z reality.
#partytime #partyhard #chlebíčky Dôvod sa vždy nájde.
Pracujeme.
Typický moment, keď v cudzom meste hľadáme jedlo.
Atmoška sobotného podvečera pri jazere na konci jari, keď sa neskoro stmieva a nepotrebuješ mikinu.
Keď sme sa vybrali hľadať Winnetoua
Sadrokartónové kráľovstvo.
Vegetarián je vždy na srandu, keď sa mu neotvorí sójový špekáčok.
Do Ikei nechodíme dobrovoľne, ale pracovne. Milion girls would kill for this job.
Smiech?
Máme radi neokukané zákutia nášho rodného mesta.
Duševná potrava.
“Kaviarenský povaľač ísť do kaviarne jednoducho musí. Každý deň a podľa možností v pracovnom čase. Som kaviarenský povaľač a nehanbím sa za to.”, cit. Milan Lasica.
Malé Karpaty. Trénujeme na výstup na Kriváň.
Tešíme sa z každého vydareného diela.
Ak by sme v nedeľu póbede sedeli doma pri telke, nezažili by sme dramatickú búrku na jazere u susedov.
Kino v nadživotnej veľkosti v mesačnej krajine.
Kriváň!!
Na počkanie ti z bytu zhotovíme kůlničku na dříví. Alebo aj Kosovo. Ako chceš.
Workoholici zvykli pracovať aj cez víkend a po západne slnka. Snažíme sa tento trend nasledovať len vo výnimočných prípadoch.
Turisti vo Veľkej Fatre. Odpadávame z nádherných výhľadov. Ćím sa viac túlame po Slovakistane, tým viac zisťujeme v akej krásnej krajine bývame.
Sme uchyláci na detaily. Toto je ten finálny moment, keď je už všetko hotové, prečo nás to baví.
Pripravujeme byt na prenájom.
Objavené odhalené dunajské pláže. Vznáša sa tu puch sladkovodnej rybaciny a letný večer. Bolo by super, ak by tu nikdy nikto nepostavil polyfunkčnú sklenenú opachu.
Elegantne vyriešený turistický problém so záchodom.
Hladní vlci.
Máme radi Maďarsko.
Máme radi Rakúsko.
Kaprácia na pláži môže byť.